15-06-2010

Fantastyczne i totalnie oldshoolowe. Pochodzą z francuskich magazynów L’ILLUSTRATION, które nabyłam kilka lat temu na pchlim targu w Belgii.


Jako że wyjazd był w ramach emigracji zarobkowej w trakcie studiów, owe magazyny były jedną z niewielu rzeczy, na jakie było stać biedną studentkę. Kupione za dosłownie parę centów okazały się prawdziwym łupem.

Na początek przedstawiam reklamę, która paradoksalnie w dzisiejszych czasach uchodziłaby za kontrowersyjną.

1. Wyroby Tytoniowe
2. Wyroby Aloholowe

3. Perfumy & Kosmetyki

4. Obuwie

5. Damska Bielizna

6. Motoryzacja

7. Artykuły Spożywcze

8. Dla domu i nie tylkoPodobne posty:Komentarze(10)

 1. Jakoś kiedyś dało się robić reklamy które nie raziły

 2. Rewelacja! Uwielbiam styl retro, a lata 20. i 30. to już w ogóle są szczyty inspiracji i niewyczerpane pokłady świetnych wzorców. Masz tego więcej? :-)

 3. @Łukasz Dec Dla mnie też retro jest genialne. Jak znajdę kolejną część (mam gdzieś zakopane w domu, dalej szukam) to na pewno opublikuję.

 4. Ja też uwielbiam tego typu stare wykopaliska. A pchle targi to normalnie kocham. To są najbardziej inspirujące miejsca na ziemi. Co do samych reklam to bardzo mi się podobają. Sam pomysł na wpis już jest świetny.

  Ale ale,część reklam nie jest dla mnie zrozumiała. Może to wina tego, że nie rozumiem języka, a więc i reklamowych haseł. Gdybyś nie napisała, że chodzi o alkohol czy bieliznę, to bym się nie domyślił.

 5. @adone Gdyby nie Google Translator też nie wiedziałabym czego dotyczą :) Te reklamy maja to do siebie, że czasami na postawie samego obrazka nie do końca wiadomo o jakie skojarzenia chodzi

 6. Świetny wpis. Uwielbiam takie stare plakaty, generalnie starą grafikę. Ciekawi mnie na jakich zasadach tworzyli tego typu plakaty. Muszę się kiedyś dogłębniej zastanowić nad tym i poczytać. Generalnie w niektórych nie wiem oco chodzi ale graficzka przednia : )

  Pozdrawiam!

 7. @sebastian No właśnie, jak można było stworzyć takie cuda w erze przedfotoszopowej?

 8. Ulubiony dzial:
  8. Dla domu i nie tylko
  Facet z z odkurzaczem, czyszczacy toalete, polerujacy podlege:)???
  dobre !
  Wynaleziony w latch 30-tych gatunek wyginal doszczetnie i nie odwolalnie w trakcie drugiej wojny swiatowej:)…
  Az mi sie “seksmisja” przypomniala, lezka z w oku sie kreci:) G E N I A L N E

 9. reklamy świetne, takie bardziej informacyjno-reklamowe. Jak dla mnie bomba – pytanie kto (jaka firma) kupił by coś podobnego od agencji reklamowej? Ze starych reklam dla mnie jeszcze do czołówki (prawie) wszystkie reklamy coca coli. Pozdrawiam, Ewa

 10. Hahaha, fajny zbiór reklam. Szkoda że teraz juz sie takich nie robi.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz